Najlepsze oferty Last Minute

Co trzeba wiedziec przed podróza

0 Comment

Przydatne? Podziel się z innymi

Przed wyjazdem zagranicznym zbierz informacje dotyczące kraju podróży, przeczytaj opis danego kraju zamieszczony w naszym serwisie i sprawdź, czy nie figuruje w aktualnych ostrzeżeniach dla podróżujących. Zaopatrz się również w informatory renomowanych wydawnictw turystycznych czy biur podróży.

Ponadto:

– sprawdź aktualne przepisy wjazdowe oraz dodatkowe informacje w przedstawicielstwie dyplomatycznym kraju, do którego się udajesz.
– sprawdź ważność Twojego paszportu i upewnij się co do konieczności posiadania innych dokumentów wymaganych przepisami kraju pobytu (
z wizą czy bez wizy?).
– wykup w rzetelnym towarzystwie ubezpieczeniowym odpowiednie
ubezpieczenia.
– w przypadku wyjazdu do jednego z państw członkowskich UE lub EFTA– uzyskaj w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uprawniającą do podstawowego leczenia na terytorium tych państw.
– zaopatrz się w kartę kredytową oraz zabierz ze sobą rezerwową sumę pieniędzy pozwalającą na powrót do Polski w każdych okolicznościach.
– zabierz ze sobą numery telefonów Poland Direct z kraju docelowego oraz dane najbliższej miejsca zamieszkania firmy świadczącej usługi szybkiego transferu pieniędzy za granicę.
– pozostaw rodzinie lub zaufanej osobie plan podróży i – jeżeli jest to możliwe – adres lub numer telefonu, pod którym będziesz osiągalny; do rozważenia pozostaje zabranie ze sobą telefonu komórkowego z aktywnym roamingiem.
– podaj organizatorowi wyjazdu dane osób, które należy powiadomić w przypadku zaistnienia problemów podczas pobytu za granicą 
– zgłoś swoją podróż w systemie
Odyseusz.msz.gov.pl (tylko dla obywateli Polski)
– zaopatrz się w
adresy i numery telefonów polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, a gdy ich brak – w dane teleadresowe przedstawicielstw państw UE
(tylko dla obywateli Polski)
– zabierz ze sobą słownik lub rozmówki – jeśli nie znasz języka obcego w stopniu komunikatywnym
– zabierz jedno zdjęcie paszportowe- może się przydać w przypadku utraty paszportu i konieczności uzyskania paszportu tymczasowego.

Przydatne? Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najlepsze oferty Last Minute